ריהוט משרדי בשילוב שטיח: בעד ונגד

ריהוט משרדי

שטיח הוא לא אחד מן הפריטים הראשונים שחושבים עליהם כשמתכננים עיצוב משרד או הזמנת ריהוט משרדי, אבל בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר חברות, עסקים וארגונים מכניסים אותו בברכה אל משרדיהם.

יתרונות שילוב ריהוט משרדי עם שטיח

שטיחים הם פריטים אקוסטיים ששימוש בהם מעמעם רעשים ותורם לתחושת שקט בחלל. ככאלה, הם יוצרים אווירה חמימה ונעימה בכל חלל שבו הם נפרשים. נעים לדרוך עליהם וקל לנקות אותם. במשרדים בהם חשוב לא להעמיס יותר מדי משקל על הרצפה, שטיחים הם חומר קל משקל יחסית לחומרים אחרים – והרבה יותר זולים באופן יחסי לחיפויי רצפה אחרים כגון גרניט פורצלן, פרקט עץ טבעי או אבן.

יתרון נוסף של שטיחים משרדיים הוא העובדה שנהוג להתקין אותם בצורה של אריחים ובעזרת דבק רב פעמי. במילים אחרות, אפשר לרצף את הרצפה באמצעות אריחי שטיחים המודבקים זה לצד זה, ואף להחליף מעת לעת את הסדר ולשנות את העיצוב בקלות.

ולסיום, יש המדווחים כי שטיח במשרד תורם לבריאות העובדים משום שחלקיקי לכלוך ואבק אינם מתגלגלים על הרצפה ומתעופפים לאחר כל דריכה או משב רוח אלא נלכדים בין סיבי השטיח ולפיכך שיעור ניכר מהם פשוט לא מגיע אל דרכי הנשימה של העובדים, כמובן לא לשכוח להשקיע בתהליך של ניקוי שטיחים מקצועי פעמיים בשנה.

חסרונות השטיחים כפריטי ריהוט משרדי

עד לפני שנים לא רבות נהוג היה לייצר שטיחים משרדיים, ולמעשה שטיחים בכלל, מבלי להקפיד על תקנים או איכויות חומרי הגלם. יתרה מזאת, טכנולוגיית הייצור לא הייתה מפותחת מספיק על מנת להגן על השטיחים מפני אבק, לכלוך ושלל סוגי כתמים, ואם לא די בכך אזי גם המודעות לצורך בתחזוקה שוטפת והידע כיצד לעשות זאת בצורה נכונה לקו אז בחסר.

כל זה השתנה היום. טכנולוגיית הייצור השתפרה מאוד, בקרת האיכות הודקה והתייעלה, והצרכן הישראלי הפך מנוסה ותובעני יותר. כל מה שהיה נכון בעבר כבר פחות נכון היום, ולראיה יותר ויותר שטיחים נכנסים למקומות חדשים ומעניינים, מספריות עירוניות ועד שדות תעופה גדולים.

במילים אחרות, לשטיחים יש שלל יתרונות ומעט מאוד חסרונות. למעשה הדבר היחיד שעדיין עשוי למנוע התקנת שטיח במשרד הוא סיכון לשפיכת  נוזלים שעלולים להרוס את השטיח – אבל גם במקרה זה בדרך כלל ניתן לנקות אותו ולשוות לו מראה רענן.

איך בוחרים שטיח למשרד?

באופן כללי יש לציין כמובן שכל מקרה לגופו ויש שטיחים שיתאימו למשרד אחד ולא לאחר; כך למשל טכנולוגיית הייצור והאריגה של שטיח עשויה להיות אלמנט משמעותי בבחירה משום שבמשרד מסוים נהוג להתגלגל בכסאות משרדיים או להניע מכונות כבדות על גלגלים ובמשרד אחר נהוג רק לשבת במקום וכמעט לא להתנייד ממקום למקום.

שאלה נוספת שיכולה להשפיע על בחירת השטיח למשרד היא אילו תכונות נוספות צריכות להיות לו. כך למשל שטיח מסוים יכול להיות אטום לנוזלים, שטיח אחד יכול להצטיין בספיגה אקוסטית ושטיח שלישי חייב להיות אנטי בקטריאלי – הכל תלוי בצרכי המשרד שלכם.

שתף את המוצר:

Mail Icon
צור קשר
Call
Mail

Call Now