ריהוט משרדי: האם לשלב ספות או לא?

כשחושבים על ריהוט משרדי, בדרך כלל האסוציאציות הטבעיות הן כסאות ושולחנות, ארונות ושידות. מסיבה כלשהי ספות אינן פריטי ריהוט קלאסיים למשרדים – אולם לעיתים דווקא יש היגיון בשילובן בעיצוב הכללי של המשרד.

יתרונות ספות כפריטי ריהוט משרדי

עבור רוב האנשים, הן עובדים והן לקוחות, ספה היא פריט ריהוט שנהוג למצוא בדרך כלל בסלון הבית. מסיבה זו, הצבת ספה בחלל משרדי יוצרת באופן כמעט אוטומטי מעין אווירה נעימה של חמימות ביתית. ספה משרדית פירושה שלווה ורוגע, ואם בעליו של המשרד מציב בו ספה אזי הוא כאילו מזמין את העוברים והשבים להתיישב בה.

בנוסף, במשרדים רבים יש איזור ייעודי להמתנה, ובו נהוג למקום ריהוט שיאפשר לאנשים לשבת במהלך ההמתנה, לעיתים לעיין במגזינים או לשתות משהו. באיזור ההמתנה הללו בדרך כלל חשוב להקפיד על נוחות הממתינים, בין היתר על מנת למנוע תחושת בזבוז זמן, תסכול וכעסים שנובעים מעצם ההמתנה עצמה. לפיכך, אם יש במשרד איזור המתנה מוטב להעדיף ספה נוחה ונעימה על פני כסאות קשים וקרים – וכך להגדיל את הסיכוי שהממתינים יחוו את ההמתנה באופן חיובי.

חסרונות הספה כפריט ריהוט משרדי

ספה של בית באמצע משרד שהוא מקום עבודה? יש כאלה שעשויים לראות בכך בחירה עיצובית ייחודית ולאו דווקא להתחבר לקונספט, אבל אין ספק שהם מעטים. סביר יותר להניח שהרוב יראו בכך עיצוב מעניין וישמחו לשבת בה לכמה דקות.

חיסרון נוסף עשוי להיות הצורך בניקוי ספה שכזו במקרה שנשפך עליה דבר מה: כוס קפה, מים, לכלוכים אחרים שהותירו ילדים שהגיעו עם לקוחותיהם ועוד. מבחינה זו, ניקוי ספות עלול להיות עבודה פחות מועדפת בלשון המעטה מאשר ניקוי כסאות פלסטיק או מתכת פשוטים; כמו כן ניקוי ספה עלול להצריך גם רכישת חומרי ניקוי ייעודיים – בעוד כסאות פלסטיק למשל ניתן לנגב במטלית ותו לא.

אז האם לשלב ספה בריהוט המשרדי או לא?

אם אתם פסיכולוג או יועץ זוגיות, סביר להניח שתזדקקו לספה כדי שהמטופלים שלכם ירגישו בנוח לדבר איתכם בפתיחות לאורך זמן ולא יוטרדו בעניינים פעוטים כמו תנוחת הישיבה שלהם. ברוב העיסוקים האחרים, אם יש לכם משרד אזי ספה היא אלמנט שיכול להתאים בעיקר למשרדים עם איזורי המתנה – רופאי שיניים, עורכי דין, מתווכי דירות ועוד.

מאידך, דווקא במשרדים שבהם לכאורה ספה עשויה להיראות כמו נטע זר, כמו חברת היי טק או מוקד מכירות טלפוני, מיקום של ספה יכול להיות הגורם שיעניק את הטאץ' העיצובי הדרוש להפיכת המקום לידידותי יותר, ביתי יותר ונעים יותר הן עבור העובדים והן עבור הלקוחות.

לכן בשורה התחתונה כל בעל עסק יחליט האם כדאי לו לשלב ספה בריהוט המשרדי או לא, אולם לכל הפחות לא לשלול זאת מראש אלא להתחשב ביתרונות ובצרכי המשרד.

שתף את המוצר:

Mail Icon
צור קשר
Call
Mail

Call Now